Dobroczyńca więzień

Aktualności

Dobroczyńca więzień

Do lwowskiego więzienia przywieziona został pomoc charytatywna od środowisk medycznych z Rzeszowa i Łodzi. Kilkanaście sprzętów służących do specjalistycznych badań i operacji oraz środki opatrunkowe i lekarstwa przekazano dla szpitala przy Areszcie Śledczym (tzw. „Brygidki”, od nazwy istniejącego tam do końca XVIII w. klasztoru) przy ul. Horodockiej.

20180625_172920

Aparaturę przywiózł inicjator akcji ks. Łukasz Leśniak z diecezji rzeszowskiej. Była to kolejna wizyta dobroczyńcy, który min. wyposażył w meble  i sprzęty kuchenne i sanitarne nowy oddział w łyczakowskim więzieniu. Ks. Łukasz również zebrał wiele rzeczy liturgicznych (ławki, konfesjonały, telewizor jak ekran, tabernakula, kielichy i inne rzeczy liturgiczne) dla kaplicy Parafii  św. Jana Pawła II.

Bennet_respirator

W Lwowskim szpitalu więziennym przebywa prawie dwustu chorych, przywożonych tam z całej Ukrainy.  Wśród  więźniów wielu jest cierpiących na choroby nowotworowe. Duchową opiekę w oddziale szpitalnym prowadzi Parafia św. Jana Pawła II i kapelan ks. Grzegorz Draus (zresztą, kuzyn ks. Łukasza Leśniaka). Zadziwiającym jest ogromne zainteresowanie posługą, wielka ilość próśb ze strony chorych więźniów  o spotkanie, modlitwę i sakramenty . Dzięki dobroczyńcom z Polski, wraz z pomocą duchową okazywane są znaki miłości, pomagające w ciężkiej pracy medycznego personelu więzienia.

Laparoskop operacyjny 1_2+lancetron(2)

Dobroć nie zna granic.

20180625_164731

Grzegorz Draus, Lwów

http://niedziela.pl/artykul/36371