Dwie Msze prymicyjne w Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

Aktualności

Dwie Msze prymicyjne w Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

Święto Ofiarowania Pańskiego było odpowiednim dniem, by swoje prymicyjne Msze księża odprawili w kościele, w którym jak diakoni posługiwali podczas niedawnej konsekracji. Wyjątkowość dnia zaznaczyła figura Maryi, pochodząca ze starego kościoła w Sokolnikach.

Figura Matki Bożej Sokolnickiej jest wystawiana podczas maryjnych świat. Na porannej mszy Ks. Antoni Łabaj w kazaniu wskazał na symbolikę posługi kapłańskiej kryjące się w gromnicznej świecy. Oprócz kapłanów i wiernych, ks. Antoni uroczyście błogosławił braci jezuitów – organistów pomagających w Parafii. Podczas wspólnej porannej agapy parafianie wspominali dawne prymicje lwowskich księży, w których uczestniczyli.

Wieczorne prymicje Ks. Nazara Zuzaka rozpoczęto od poświęcenia świec przed wejściem do kościoła. Grupa dzieci ze świeсami gromnicznymi w dłoniach wprowadziła ks. Nazara do ołtarza. Ks. Nazar w kazaniu zaznaczył, że kapłan jest jak wszyscy słaby i grzeszny, dlatego potrzebuje codziennego odnawiania duchowego. Dodatkowe prymicyjne błogosławieństwo ogarnęła licznie obecne dzieci. Nastolatkowie wystąpili z przedstawieniem jasełkowym, specjalnie jak dar dla Prymicjanta.

ks. G. Draus