Ewangelizacyjną scenką w Parafii św. Jana Pawła II

Aktualności

Ewangelizacyjną scenką w Parafii św. Jana Pawła II

Grupa teatralna ze wspólnoty “Błogosławieństwo”, która prowadzi kurs “Ruah” (zwany też”Kursem Alfa”) w Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, wystąpiła po niedzielych mszach w kaplicy z ewangelizacyjną scenką. Teatralna etiuda ukazywała historię niewoli i zbawienia człowieka. Aktorzy wykorzystywali muzykę, teatralne stroje i gesty. Każdy z mlodych aktorów opowiadał o przemianach, jakich doświadczyli dzięki uczestnictwie w kursie i zapraszali parafian.

20181014_100740

Pierwsze spotkanie kursu Ruah juz w piątek 19 września po wieczornej Mszy.

Wspónota “Błogosławieństwo ” z greko-katolickiej Parafii świętych Wołodymyra i Olgi należy i otrzymuje formację w Szkole Ewangelizacji Maryi Matki Kościoła założonej i mającej glówną siedzibę w rzymsko-katolickim klasztorze kapucynów w Krasiłowie na Podolu. Młodzi greko-katolicy  teraz gorliwie pomagają w rozwoju i ewangelizacji rzymsko-katolickiej Parafii św. Jana Pawła we Lwowie. Kurs “Ruah” odbywa się już drugi raz. Animatorzy wspólnoty prowadzą w parafii modlitewną grupę.

Slajd1

Portal credo.pro informacji o wspólnym dziele łacińskich i greckick katolików nadał tytuł “Wspólno-katolicki kurs Ruah”.
Slajd2
ks.Grzegorz Draus