Ostatnie pożegnanie ks. Stanisława Pawlaczka

Aktualności

Ostatnie pożegnanie ks. Stanisława Pawlaczka

Delegat Arcybiskupa lwowskiego, na pogrzeb we Wrocławiu, ks.Grzegorz Draus, proboszcz rodzinnej Parafii zmarłego ks. Stanisława we Lwowie – Sokolnikach, uczcził medalem 100  – lecia św.Jana Pawła II z wybrażeniem kościoła w Jego rodzinnych Sokolnikach, którego budowę bardzo wspierał.
Podczas pogrzebu ks.G.Draus odczytał list arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego że Lwowa. Podziękował w nim za wielką pomoc, którą ks. Stanisław okazywał Kościołowi na Wschodzie, zwłaszcza Parafii św.Jana Pawła II we Lwowie -Sokolnikach.
Kościół św.Jana Pawła kontynuuje tradycje parafii w Sokolnikach. Stary kościół nie został odzyskany. Wybudowano nowy, w granicach Sokolnik. Parafia św. Jana Pawła II  obejmuje południowe dzielnicę Lwowa i Podlwowskie Sokolniki.
O Ks.Prałacie:
Zmarły ks. Stanisław Pawlaczek, urodził się w Sokolnikach pod Lwowem. Dzieciństwo  spędził w Sokolnikach.  Często przyjeżdżał do rodzinnej miejscowości, w Polsce gromadził dawnych mieszkańców Sokolnik, bardzo poważnie wspierał ze swoich oszczędności budowę lwowskiego rzymsko-katolickiego kościoła św.Jana Pawła II, który powstał w granicach jego rodzinnych Sokolnik, z pamiątek starego kościoła w Sokolnikach przywiózł krzyż  i przedwojenny sztandar Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, angażował innych do udzielania  pomocy jak powtarzał “Kościołowi w moich Sokolnikach”. Podczas ostatnia wizyty 28 sierpnia 2021 ochrzcił najmłodszego parafianina.
Na obrazku wydanym na dzień pogrzebu jest napis: “Ś.P.ks.Prałat Stanisław Pawlaczek, Sokolniki- Wrocław, kapłan Ofiary Chrystusowej, opiekun kościoła w Sokolnikach.Budował duchowne i materialne świątynie na ziemi, otrzyma Dom wieczny w Niebie. W więzach wdzięczności wierni Rzymsko-katolickiej Parafii św. Jana Pawła II w Jego rodzinnych podlwowskich Sokolnikach”.