Pomnik św. Jana Pawła II we Lwowie. “To będzie miejsce pielgrzymowania wielu wiernych”

Aktualności

Pomnik św. Jana Pawła II we Lwowie. “To będzie miejsce pielgrzymowania wielu wiernych”

Na placu kościelnym parafii św. Jana Pawła II we Lwowie-Sokolnikach uroczyście odsłonięto pomnik papieża Polaka. Święty Jan Paweł II przedstawiony jest w stroju liturgicznym, z krzyżem w dłoni, jak to miało miejsce na lwowskim hipodromie dwadzieścia lat temu. Ojciec Święty patrzy w kierunku centrum Lwowa, błogosławiąc miastu.

Ksiądz proboszcz Grzegorz Draus podkreślił, że świątynia i pomnik świętego Jana Pawła II znajdują się w symbolicznym miejscu – naprzeciwko lwowskiego hipodromu, gdzie w czasie pielgrzymki na Ukrainę 26 i 27 czerwca 2001 roku Ojciec Święty sprawował dwie liturgie w obrządku łacińskim i bizantyjskim.

Poświęcenia pomnika dokonał metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. – To będzie miejsce pielgrzymowania wielu wiernych, którzy będą czerpali siłę i nadzieję na lepsze jutro poprzez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II – powiedział arcybiskup Mokrzycki.

W lipcu ubiegłego roku poświęcono kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II we Lwowie.

W ramach obchodów 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła na Ukrainę, we Lwowie planowanych jest szereg wydarzeń poświęconych osobie papieża Polaka.

https://www.polskieradio24.pl/