Ponad dwa tysiące osób zwiedziło Mobilne Muzeum pielgrzymujące miejscami pobytu św. Jana Pawła II we Lwowie

Aktualności

Ponad dwa tysiące osób zwiedziło Mobilne Muzeum pielgrzymujące miejscami pobytu św. Jana Pawła II we Lwowie

Muzeum ,,Dom św. Hana Pawła II” pokazuje osobiste rzeczy święgo, które są w posiadaniu Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Parafia św. Jana Pawła II, we współpracy.

Muzeum Historii Religii i transportowej firmy GTL przygotowała przedstawienie ich wędrującej po Lwowie ciężarówce. Po pobycie przy lwowskiej katedrze i placu przy kościele św. Jana Pawła II, na przeciw hipodromu (miejscu dwóch papieskich liturgii 26 i 27 czerwca 2001r.), Mobilne Muzeum “Dom św. Jana Pawła II” towarzyszyło liturgii na miejscu słynnego spotkanie z młodzieżą na Sichowie.

Zgromadzone w Muzeum osobiste przedmioty, które należały do Papieża, jak sutanna, kielich, krzyże,  naczynia stołowe. Przy rękopisie niezańczonego listu Ojca Świętego można było wziąść kartki z cytatem z papieskich encyklik i przemòwień wygłoszonycg we Lwowie. Kartki, przygotowane przez parafian a ilości dwa tysiące, zakończyły się już na Sichowie, tam do Muzeum ustawiały się długie kolejki. Otwarciu Muzeum w poszczególnych miejscach towarzyszył znak wypuszczaniabiałych gołębi. Czynił tak św. Jan Paweł II, kiedy chciał zwrócić uwagę na koniczność pojednania i modlitwy za pokój.

Na Sichowie, na początku liturgii  greko-katolicki  Arcybiskupa Swiatosław wraz z ks.Grzegorzem Drausem i o. Orestem Fredyną z cerkwi Rizdwa, wypuścili trzy białe gołębie. Mobilne Muzeum przybyło następnie pod kościół św.Antoniego. Papież tam nie był, ale te odwiedziny wskazywały, że pragnie on  spotkania w każdym lwowdkim.domu. Kolejnym miejscem wizyty było seminarium w Brzuchowicach, gdzie niegdyś  Papież odpoczywał. Pamiątki zobaczyli uczestnicy Konferecji duszpasterstwa rodzin. Dlatego Papieża cała działalność Kościoła ukierunkowana jest dla dobra rodziny.