Przemyśl: Dzwony z Polski zabrzmią za granicą w obronie życia

Aktualności

Przemyśl: Dzwony z Polski zabrzmią za granicą w obronie życia

8 października w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu przy odbyła się uroczystość odlania (narodzin) dzwonów „Głos Nienarodzonych” dla Ekwadoru i Ukrainy. Zostaną poświęcone przez papieża Franciszka 27 października na Placu św. Piotra w Rzymie.

Pierwszy dzwon „Głos Nienarodzonych” powstał rok temu i został poświęcony przez Ojca Świętego. Dziś pielgrzymuje po Polsce budząc sumienia stanowiących prawo i ludzi dobrej woli, a jego idea przybrała międzynarodowego rozmachu. Jak przypomina Bogdan Romaniuk, prezes Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego, papież już przed rokiem podkreślił, by ten dzwon budził sumienia i mobilizował do ratowania każdego życia poczętego. Romaniuk poinformował, że Ukraina i Ekwador same zwróciły się do Fundacji z prośbą o sporządzanie dla nich dzwonów „Głos Nienarodzonych”. Abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, oraz abp Luis Cabrera Herrera z Ekwadoru wystąpili do papieża z prośbą o poświęcenie tych dzwonów. Papież wyraził zgodę. Jeden z nich będzie stacjonować na Ukrainie w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie; drugi zaś w Ekwadorze, w archidiecezji Guayaquil.

Ks. Grzegorz Draus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, wyraził radość z faktu powstania dzwonu dla Ukrainy. „Ten dzwon nie będzie stał cały czas przy naszym kościele, ale zostanie ustawiony na przyczepie i będzie go można zabierać do różnych miejscowości i parafii całej Ukrainy. Zainteresowanie już jest. Będzie on wspomagał naszą akcję oświatową. Przy nim znajdzie się niewielka wystawa ukazująca fotografie nienarodzonych dzieci. W ten sposób dzwon spełni dobrą oświatową akcję, polegającą na przybliżaniu naukowej prawdy o początkach ludzkiego życia od momentu poczęcia” – zaznaczył. „Dzwon ma też znaczenie sakralne i będzie ukazywał wielką godność ludzkiego życia. Bicie dzwonu będzie przypominało bicie serca człowieka, również nienarodzonego. Dzwon doda odwagi wielodzietnym rodzinom na Ukrainie, których jest dużo i są otwarte na życie” – dodał.

Fundacja ŻYCIU TAK ma siedzibę w Rzeszowie. Poprzez różnorodne inicjatywy i projekty aktywnie przypomina o potrzebie ochrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jedną z najważniejszych inicjatyw są właśnie dzwony „Głos Nienarodzonych”. Co roku ponad 42 miliony dzieci są mordowane w wyniku aborcji.

 

Dziękujemy i gratulujemy tym, którzy przyczynili się do powstaniu Dzwonu. W ten sposób stali się  rodzicami chrzestnymi Dzwonu, który poświęci i pierwszy zadzwoni w niego Papież Franciszek 27 października w Rzymie.

https://m.niedziela.pl/artykul/72933//Dzwony-z-Polski-zabrzmia-za-granica-w