We Lwowie bez przeszkód rzymsko-katolicki ksiądz prowadzi posługę w szpitalu wśród chorych na koronowirus

Aktualności

We Lwowie bez przeszkód rzymsko-katolicki ksiądz prowadzi posługę w szpitalu wśród chorych na koronowirus

Kontakty ze szpitalem rozpoczęły się id akcji podwożenia pracowników do pracy. Gdy z powodu kwarantanny ograniczono transport, wiele osób, w tym i z rzymsko-katolickiej Parafii św.Jana Pawľa II oferowało pomoc w dajazdach. Gdy zarażony pacjent związany z Parafią św. Jana Pawła II zachorował, sami lekarze poprosi ks.Grzegorza Drausa by przywieziona go i rodzinę do szpitala. Księdza ubrano w sanitarny kostium, później  parafialny bus poddano dezyfekcji. Ks. Grzegorz Draus zwrócił się z prośbą o zgodę na przyjście z posługą. Dyrektor odpowiedział: “Trzeba! Jezus Chrystus mówił: Wiara twoja ciebie uzdrowiła!”. Przy okazji wizyty u jednego chorego ksiądz przychodził do innych sal. Posługa zaczęła się rozrastać. 
Ks. Grzegorz ubrany jest w medyczny kostium złożony z 14 części, z których 5 jest zmienianych przy przejściu na inny oddział, przychodzi dwa razy w tygodniu po osiem godzin do chorych z rozmową, sakramentami, rozdaje literaturę i obrazki. W każdej sali jest ikona Chrystusa Miłosiernego ze słowami papieża Franciszka (“Chrystus łagodny, jest przy cierpiącym, przychodzi z pomocą…”). Przychodząc do sali, ksiądz mówi, że Chrystus cierpiał na krzyżu nie mogąc oddychać, podobnie jak chrzy na COVID-19,  bierze na siebie ich cierpienie, jest razem z nimi. Koronowirus nie jest śmiertelnym wyrokiem. Na mszach w Parafii już przedstawiono wyleczonych pacjentów. Bywa, że trzeba zawieść do oddalonej wioski opuszczających szpital.
Odwiedziny odbywają się też w najtrudniejszym, reanimacyjnym oddziale. Bywa, że  ksiądz jest wzywany do chorych w innym lwowskim szpitalu.Przy bramie szpitala infekcyjnego od wielu jest wisi wielki plakat z krzyżem, inny ze zdjęciem św. Jana Pawła II.Parafia św. Jana Pawła II obejmuje  południową dzielnicę Lwowa i podmiejskie Sokolniki. 18 lipca nowozbudowany kościół (tuż obok miejsca celebracji papieskich w 2001 roku) poświęci kardynał Konrad Krajewski. Trwa budowa Centrum św.Jana Pawła II.
Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie