We Lwowie konsekrowano kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II

Aktualności

We Lwowie konsekrowano kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II

Kardynał Konrad Krajewski, jałmużnik papieski z Watykanu, wspólnie z metropolitą lwowskim arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim dokonali poświęcenia kościoła pod wezwaniem świętego Jana Pawła II we Lwowie-Sokolnikach.

Świątynia została wzniesiona nieopodal lwowskiego hipodromu, gdzie papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą w czasie swojej pielgrzymki na Ukrainę w czerwcu 2001 roku.

W homilii kardynał Konrad Krajewski podzielił się wspomnieniami o świętym Janie Pawle II oraz życzył licznie zebranym wiernym: „Jeśli chcesz być świętym, żyj Ewangelią, a będziesz najpiękniejszą świątynią na świecie”.

Ksiądz Grzegorz Draus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II we Lwowie powiedział, że święty jest cały czas obecny w tej świątyni, nie tylko w relikwiach. „Kiedy w 2001 roku Jan Paweł II przejeżdżał obok tego miejsca w drodze na hipodrom spojrzał na to pole i się uśmiechnął. Dlatego jest cały czas z nami” – zaznaczył.

Parafianin Andrzej Czorny również podkreślił, że ten kościół został zbudowany na szczególnym miejscu. „Cieszymy się, że mamy nową świątynię. Mamy gdzie się spotykać na liturgii, na słuchanie słowa Bożego i też by móc zawsze pamiętać o świętym Janie Pawle II, bo to jest szczególne miejsce” – powiedział.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki powiedział, że Jan Paweł II będzie orędownikiem i przewodnikiem dla tej świątyni, szczególnie w 100-lecie jego urodzin.

W uroczystej mszy świętej wziął udział również wicepremier Jacek Sasin z delegacją z Polski, który odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego. Wicepremier RP przekazał w darze dla lwowskiej parafii zdobioną monstrancję.

https://www.polskieradio.pl/