We Lwowie posługę wśród chorych na koronawirusa prowadzi Ks. Grzegorz Draus

Aktualności

We Lwowie posługę wśród chorych na koronawirusa prowadzi Ks. Grzegorz Draus

We Lwowie bez przeszkód rzymsko-katolicki ksiądz prowadzi posługę w szpitalu wśród chorych na koronowirusa. Kontakty ze szpitalem rozpoczęły się od akcji podwożenia pracowników do pracy. Gdy z powodu kwarantanny ograniczono transport, wiele osób, w tym i z rzymsko-katolickiej parafii św. Jana Pawła II oferowało pomoc w dojazdach.

Gdy zarażony pacjent związany z parafią św. Jana Pawła II zachorował, sami lekarze poprosi ks. Grzegorza Draus by przywieziono go i rodzinę do szpitala. Księdza ubrano w sanitarny kostium, później  parafialny bus poddano dezynfekcji. Ks. Grzegorz Draus zwrócił się z prośbą o zgodę na przyjście z posługą. Dyrektor odpowiedział: „Trzeba! Jezus Chrystus mówił: Wiara twoja ciebie uzdrowiła!”. Przy okazji wizyty u jednego chorego ksiądz przychodził do innych sal. Posługa zaczęła się rozrastać.

Ks. Grzegorz ubrany jest w medyczny kostium złożony z 14 części, z których 5 jest zmienianych przy przejściu na inny oddział, przychodzi dwa razy w tygodniu po osiem godzin do chorych z rozmową, sakramentami, rozdaje literaturę i obrazki. W każdej sali jest ikona Chrystusa Miłosiernego ze słowami papieża Franciszka („Chrystus łagodny, jest przy cierpiącym, przychodzi z pomocą…”). Przychodząc do sali, ksiądz mówi, że Chrystus cierpiał na krzyżu nie mogąc oddychać, podobnie jak chorzy na COVID-19,  bierze na siebie ich cierpienie, jest razem z nimi. Koronowirus nie jest śmiertelnym wyrokiem. Na Mszach św. w parafii już przedstawiono wyleczonych pacjentów. Bywa, że trzeba zawieść do oddalonej wioski opuszczających szpital.

Odwiedziny odbywają się też w najtrudniejszym, reanimacyjnym oddziale. Bywa, że  ksiądz jest wzywany do chorych w innym lwowskim szpitalu.

Parafia św. Jana Pawła II obejmuje  południową dzielnicę Lwowa i podmiejskie Sokolniki. 18 lipca nowo zbudowany kościół (tuż obok miejsca celebracji papieskich w 2001 roku) poświęci ks. kard. Konrad Krajewski. Obecnie trwa budowa Centrum św. Jana Pawła II.

https://www.radiomaryja.pl/