Wielki koncert “Noel” we Lwowie

Aktualności

Wielki koncert “Noel” we Lwowie

Z udziałem prawie stu muzyków o chórzystów z inicjatywy Parafii św. Jana Pawła odbył się już drugi raz Bożonarodzeniowy koncert “Noel”.

W wypełnionej sali Centrum im. Dowżenka koncert pod kierunkiem grupy “Lux mundi”, wystąpili  chór  “Taize Lviv”, grupa “Kana”, dziecięcy zespół “Nadija” z greko-kotolickiej parafii św. Wołodymyra, muzycy z Chmielnickiego.

Wraz ze zjednoczonym chórem śpiewał meksykański seminarzysta Francisco Moran. (wykonano słynne “Felix Navidad”). Kierownik i reżyser wydarzenia Pawło Kowalczuk mówił, że celem koncertu jest uwielbienie Nowonarodzenego Jezusa, ukazanie świadectwa jedności chrześcijan i ewangelizacja.

Tradycyjne i nowe kolędy zabrzmiały pod kierunkiem orkiestry. Kerygamtyczne przesłanie wygłosił biskup Edward Kawa.

Podczas koncertu w centrum stała “żywa szopka”: młode małżeństwo Romana i Iryny Kopotów z ich pięciomiesięczną córką Marią, ubrani w stroje Józefa i Maryi. Ks.Grzegorz Draus przeprowadził “wywiad ze Świętą Rodziną”, dali świadectwo o dobrym – w czystości – przygotowaniu do ślubu, trudzie i pięknie rodzicielstwa, otwartości za nowe życie oraz pomocy do codziennych trudów, który otrzymują od Boga i Kościoła w swojej wspólnocie, regularnie słuchając Słowp Boże i uczestnicząc w Eucharystii.

W broszusze którą otrzymali uczestnicy koncertu można było przeczytać fragmenry encykliki Jana Pawła II o rodzinie “Familiaris consortio”, co znaczy “rodzina współcześnie” i zobaczyć zdjęcia właśnie współczesnych, chrześcijańskich, zwyczajnych, dużych rodzin z Parafii św. Jana Pawła II.

https://credo.pro/pl/2020/01/254441


video:  https://www.facebook.com/636715236410354/videos/469377497307476/