Wizytacja w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

Aktualności

Wizytacja w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

Biskup Leony Mały wraz z Kanclerzem Kurii Metropolitalnek ks. Władysławem Grymskim rozpoczął wizytację włączeniem się w modlitwę różańcową, która jest zawsze odmawiana przez parafian przed poranną mszą. Tradycyjnie po mszy jest krótki katechizm, tego dnia prowadzony przez biskupa. Tematem była wiara. 

Biskup wspomniał historie, którą opowiedział na konferencji z okazji Roku Wiary. Gdy dyrektor szkoły miał pretensję do jego ojca, że uczeń Leon jako jedyny chodzący do kościoła jest w szkole jak zero, ten roztropnie odpowiedział: “Jestem elektrykiem i gdy jest awaria to wtedy szuka się gdzie jest zero. Zero jest konieczne!”. Te słowa wydrukowano na ulotce z ogłoszeniami parafialnymi, i wielu prosiło biskupa Leona o autograf.

Po mszy biskup Leon z grupą parafian spotkał się na śniadaniu Sali parafialnej.

Na drugiej mszy biskup ochrzcił miesięcznego Maksyma. Misyjny wymiar wyrażał się w celebracji przez biskupa obrzędu przyjęcia do katechumenatu troje dorosłych kandydatów do chrztu. Urodzony w muzułmańskiej rodzinie w Azerbejdżanie Mamed (w języku azerski znaczy “Mahomed”), kameruńskie małżeństwo mieszkające na stałe we Lwowie Doris i Michael wyrazili pragnienia naśladowania Chrystusa i dorastania do chrztu.

Jako dar od Parafii wręczono kielich, patenę puszkę i zestaw bielizny liturgicznej, z przeznaczeniem dla innych parafii. Parafia św. Jana Pawła II sama potrzebuje pomocy i buduje kościół, i właśnie dlatego dzieli się otrzymanymi darami, gdyż “Bóg nigdy nie pozwoli prześcignąć się w hojności”.

Foto: Vlad Tobolski i Sofia Fedorych

Ks. Grzegorz Draus